Choć podczas wyboru każdego mebla liczy się jego funkcjonalność i maksymalna wygoda, to ta ostatnia nie jest taka istotna w żadnym innym przypadku, jak podczas wyboru łóżka. Nic w tym dziwnego – 1/3 życia spędzamy właśnie w tym czteronożnym meblu. Jak więc wybrać z głową taki mebel, który z powodzeniem będzie mógł nam służyć latami?

Warto zacząć od odpowiedniej szerokości. Dla jednej osoby wystarczy łóżko o szerokości 90 cm, dla dwojga najbardziej komfortowym rozwiązaniem będzie szerokość 160 cm. Kolejna kwestia – rama. Aby można było mówić o inwestycji na lata, warto postawić na ramę wykonaną z dębowego drewna. Tu z powodzeniem sprawdzą się także łóżka z drewna bukowego oraz sosnowego. Dobrym pomysłem może być też wybór ramy z wysokiej jakości płyt HDF lub MDF – wyglądem przypominają drewno, ale są nieco tańsze, przy czym nie tracą na trwałości.

Kiedy poleca się zakup łóżka z zagłówkiem? Szczególnie wówczas, jeśli lubimy pracować w łóżku przy komputerze czy czytać książki w pozycji siedzącej. Najbardziej polecanymi zagłówkami są te wykonane miękkich, tapicerowanych tkanin, gwarantujące maksymalny komfort i zadowolenie.

Istotną kwestią pozostaje także stelaż w łóżku. I choć go nie widać, w znaczący sposób wpływa na komfort snu. Najlepszym rozwiązanie w tej kategorii pozostają stelaże wykonane z drewnianych, delikatnie wygiętych, połączonych ze sobą listewek. Takie są szczególnie rekomendowane dla zdrowego kręgosłupa. Ale tu uwaga – stelaż należy obowiązkowo dobierać do materaca. W innym przypadku na łóżku nie wyśpimy się komfortowo, a nasz kręgosłup nie będzie mógł w pełni odpocząć.