W wielu mieszkaniach i domach króluje rozwiązanie ponadczasowe i uniwersalne. Jest nim narożnik z funkcją spania – wielofunkcyjny i nie zajmujący zbyt wiele miejsca, do tego dostępny także w dość atrakcyjnych cenach i w naprawdę zróżnicowanym wyborze. W ciągu dnia zazwyczaj pełni rolę mebla wypoczynkowego, a dopiero wieczorem przemienia się w wygodne łóżko. Może stanowić doskonałą opcję dla odwiedzających nas gości którzy zdecydują się także na nocleg właśnie u nas. Jak jednak dokonać dobrego wyboru i zakupu takiego narożnika? O tym słów kilka poniżej.

W ofercie sklepów meblowych znajdziemy dwa modele narożników: dostępne w kształcie litery U oraz L. Różnić je będzie wyposażenie  i obecność jednego lub dwóch szezlongów. Mniejsze narożniki doskonale pasują do niewielkich mieszkań i zalecane są do ustawienia w rogu pokoju. Większe z kolei dedykowane są raczej pomieszczeniom zdecydowanie większym. Z pewnością lepszym, bo pozwalającym na większą swobodę usytuowania, pozostaje narożnik w kształcie litery L.

Podczas wyboru narożnika warto pod szczególną uwagę wziąć jego wymiary – szerokość oraz długość. Głębokość i wysokość siedziska oraz wysokość oparcia także nie pozostają bez znaczenia – warto je dopasować do ściśle indywidualnych potrzeb. Wysokość oparcia należy jednak mierzyć tak, by możliwe było optymalne podparcie kręgosłupa na całej jego długości.

Uwzględniając funkcję spania w takim narożniku warto zwrócić uwagę również i na to, by jego szerokość dla dwóch osób mieściła się w  przedziale 120 cm. Im więcej miejsca do supozycji, tym jednak lepiej – to pozostaje kwestią oczywistą.