Niewielki metraż własnych czterech kątów w bloku ogranicza – stąd też często pojawiają się problemy z aranżacją ważnych pomieszczeń – kuchni czy łazienki, gdzie liczy się nie tylko wygoda, ale przede wszystkim, funkcjonalność. Okazuje się jednak, że przy wsparciu ciekawych inspiracji (choćby z internetu), z dość kłopotliwej przestrzeni jesteśmy w stanie wyczarować coś naprawdę praktycznego i… naszego ulubionego.

Jakie meble w kuchni sprawdzą się najlepiej? W tej o niewielkiej powierzchni powinien dominować jasny kolor – i tej wersji trzyma się większość osób działających w branży meblowej. Nic dziwnego więc, że właśnie w zróżnicowanym asortymencie internetowego sklepu z meblami znaleźć można przede wszystkim jasne meble. Te doskonale powiększają niewielką przestrzeń i sprawiają, że nie jest ona zbyt przytłoczona.

Wybierając meble do małej kuchni warto postawić na jasne fronty szafek, a także wybrać takie szafki, których drzwiczki będą przeszklone mlecznym odcieniem szkła. Zastosowane materiały sprawiają bowiem, że pomieszczenie kuchenne zyskuje nie tylko na przytulności, ale również na obszerności.

W niewielkiej kuchni zamiast całościowej zabudowy meblowej warto postawić na otwarte półki, które mają stanowić alternatywę dla szafek wiszących. Tym samym zyska się nie tylko więcej wolnej przestrzeni w kuchni, ale również więcej światła i wygody na co dzień.

Co jeszcze warto zamontować w niedużej kuchni? Narożnikowe szafki, których pojemność zachwyci. Bo właśnie w takich szafkach schować można nadmiar kuchennych skarbów i wszelakich akcesoriów. Niech żyje porządek!