Podpowiadamy, inspirujemy…

Najczęstszą przyczyną odnawiania wnętrz, które mają już swoje lata – nierzadko liczone nawet w dekadach – nie jest wcale chęć zmienienia wystroju. Okazuje się, że najchętniej i najczęściej odnawiamy stare wnętrza w mieszkaniach lub domach, które… odziedziczyliśmy.
Zazwyczaj odnowienia wymaga wszystko, od zdarcia starych tapet lub boazerii po położenie nowych dywanów i wymianę trzeszczących drewnianych okien. W takich wypadkach aranżacja wnętrz stoi przed nie lada wyzwaniem, ponieważ zmienia się praktycznie cały wystrój pomieszczenia. Są jednak proste sposoby, jak szybko, skutecznie i w miarę tanio odnowić na przykład stare meble, które nadal mogą stanowić wyposażenie takiego pokoju, ale w nieco innej odsłonie. Wystarczy po prostu delikatnie zetrzeć ich powierzchnię papierem ściernym, a następnie zastosować cienką warstwę lakieru. Jeśli nie zależy nam na idealnym połysku, zamiast lakieru świetnie sprawdzi się zwykła bejca. Można również wykorzystać takie meble jako wyposażenie ogrodów lub tarasów – stoliki kawowe przerobić na ogrodowe, a taborety, pufy czy krzesła zamienić w wygodne siedziska balkonowe.

Nasz serwis powstał po to, aby pokazać, że można w łatwy sposób urządzić swoje mieszkanie, nie trzeba do tego architekta. Sprawdź nasze porady i urządź swoje mieszkanie według własnej wizji.

Zapisz się do newslettera