Sercem każdego mieszkania czy domu jest nie tylko kuchnia, gdzie spożywa się posiłki w gronie rodziny. To także klimatyczny salon, ale równie klimatyczna może być sypialnia. I choć nie można powiedzieć, że styl sypialniany może być tylko jeden czy jakiś ściśle określony – bo przecież każdy inwestor ma zupełnie inny gust – warto wiedzieć, jakiego rodzaju meble czy kolorystyka są typowe dla określonych stylów.

I tak na przykład zwolennicy stylu glamour, urządzając wymarzoną sypialnię, zdecydować się powinni raczej na kolorystykę w odcieniach głębokiej czerwieni czy fioletów, przeplatanych czernią. Tu warto postawić na tapicerowane meble – w tym wygodną sofę czy wyjątkowo obszerne, nakrapiane luksusem łóżko. Do tego, jeśli zdecydować się na wstawienie klimatycznego szezlongu w stylu ludwikowskim – powstaje prawdziwy aranżacyjny majstersztyk, w którym po prostu można się zakochać.

Styl skandynawski w sypialni zaś rządzić się będzie innego typu kolorystyką. Tu królować będzie przede wszystkim biel i stonowane barwy – także meblowe. Jasne meble, w zestawieniu z naturalnymi akcesoriami, świetnie komponować się będą z białymi ścianami czy równie jasną podłogą. Tu, wybierając meble, najlepiej postawić na ich naturalny kolor (najlepiej zdecydować się na sosnę) i równie naturalne usłojenie.

Styl japoński w sypialni, choć w zasadzie dość mało znany, dedykowany jest wszystkim tym, którzy wybierają raczej stonowaną, oszczędną formę aranżacyjną i do dyspozycji nie mają zbyt dużego metrażu sypialni. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się meble wykonane z mahoniowego drzewa, w towarzystwie bambusowych mat czy innych, podobnych do stylu japońskiego, dodatków. W tym stylu tradycyjne łóżko powinno zostać zastąpione przez futon, który w każdej chwili będzie można przerobić i zmodyfikować tworząc… wyjątkowo wygodną sofę.

Myśląc o efektownej aranżacji sypialni, warto postawić na maksymalną wygodę korzystania z wprowadzonych w niej udogodnień i wyjątkowy komfort codziennego jej użytkowania. Niech styl z funkcjonalnością zagoszczą w sypialni na dobre!